22 вересня 2001 року, в день 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, в країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента України.
Свято встановлено в Україні на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їх пам’яті…
День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи ні сил, ні самого життя.
6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, наносили відчутні втрати гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід. За мужність і героїзм, проявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджені орденами і медалями, 223 з них отримали звання Героя Радянського Союзу.
Мало хто знає про цей день, а насправді День партизанської слави є вагомим для кожного хто цінує життя в свободі від німецько-фашиського гніту, адже кожен партизан, на рівні із солдатами, герой, кожному з яких ми вдячні за цю свободу.
Учні Почапинського НВК мали змогу ознайомитися з матеріалами про партизанський рух на території Черкащини, у бібліотеці школи.Бібліотекар розповіла дітям про героїв Великої Вітчизняної війни, про партизанський рух на території рідного краю під час Великої Вітчизняної війни, про підпільні організації на окупованих територіях та про дітей-героїв.У читальному залі організована розгорнута книжкова виставка. З літератури, представленої на виставці, можна дізнатись багато інформації про підпільну діяльність в роки Великої Вітчизняної війни тощо.

|